Také patříte do skupiny žen, pro které je téma pigmentových skvrn nekonečný boj? Snažíte se jich všemožně zbavit a stále nic nefunguje? Máte pocit, že nic nezabírá a už jste to dávno vzdala? Nebo stále ještě hledáte účinnou metodu, jak nevzhledné hyperpigmentace vyléčit? Ať už je to tak či onak, věřte, že v tom opravdu nejste sama!
Téma pigmentových skvrn trápí velkou část ženské populace a troufám si říci, že se skupina žen řešící tento problém neustále rozšiřuje. Není už to otázkou pouze žen ve vyšším věku a po čtyřicítce, ale už i ženy kolem 30. roku věku řeší tento problém nevzhledných skvrn, které jim dělají neplechu na obličeji a v dekoltu. Některé skvrny mohou být sotva viditelné, ale některé dokáží nadělat pěknou paseku a zacloumat řádně s naším sebevědomím. Snažíme se všelijak skvrn zbavit nebo je účinně a nenápadně zamaskovat, ale ne vždy se nám to daří, jak bychom přesně chtěly. Co na ně vlastně opravdu platí? Jak vznikají a jak s nimi zatočit, když už se vám nějaká ta skvrnka objeví?
Jak pigmentové skvrny vznikají?
Pigmentové skvrny jsou výsledkem nadměrné produkce melaninu - kožního barviva, které určuje barvu pleti. Příčin může být hned několik. Kromě UV záření mají vliv na vznik nevzhledných skvrn, tzv. melasmat a chloasmat, které se nejčastěji objevují na tvářích, spáncích, horním rtu nebo na hřbetu ruky, také genetická predispozice nebo hormonální dysbalance. První příznaky se proto u mladších žen objevují v období těhotenství nebo vlivem užívání hormonální antikoncepce. Rizikovou skupinou jsou i ženy v menopauze, se kterou úzce souvisí užívání hormonální léčby. Dalšími příčinami může být ale i užívání některých dalších léků a antibiotik, poškození jater, poruchy štítné žlázy nebo záněty na kůži. Další skupinou pigmentových skvrn jsou tzv. stařecké skvrny (lentigo senilis nebo lentigo solaris), které se vyskytují právě u žen po 40. roku věku a mohou být způsobená jak nadměrným slunečním zářením, tak i fyziologickým stárnutím kůže.
Prevence na prvním místě!
Asi to znáte. Prevence je prostě základ. A u pigmentových skvrn to platí dvojnásob. Není nic účinnějšího než se maximálně chránit, aby raději žádná skvrna nevznikla než pak řešit příčinu podceněné péče. Na vznik pigmentových skvrn mají vliv jak UVB, tak i UVA paprsky. Kůže bohužel reaguje již na velmi nízkou hladinu UV záření. Pokožka je tak ohrožená po celý rok, takže i podzimní sluneční paprsky mohou aktivovat tvorbu melaninu. Proto ženy trpící hyperpigmentací musí myslet na ochranu pokožky během celého roku a měly používat přípravky s účinnými UV filtry, např. Anti-smog ochranný fluid.
Co dělat, když už se pigmentová skvrna objeví?
Chráníte svoji pleť, a přesto jste nějakou tu pigmentovou skvrnu objevily? Nevadí! Pokud už se tak stane, je dobré začít problém řešit okamžitě. Čím dříve začnete, tím větší je naděje na úspěšnou léčbu a rychlejší výsledky.
Pro eliminaci prvotních problémů s pigmentacemi je naším favoritem Vyvažující pleťová maska, která kromě celé řady dalších hodnotných ingrediencí obsahuje rovněž kyselinu azelaovou, jež má výjimečné depigmentační vlastnosti. Snižuje a normalizuje produkci melaninu, redukuje tak tmavé skvrny a hyperpigmentace a propůjčuje pleti sjednocený vzhled.
Sázkou na jistotu je pak Intenzivní sérum na pigmentové skvrny z inovované linie Nioblu Classic. Hlavní roli v něm hrají revoluční niozomy, konkrétně niozomy Nio-Oxy a niozomy Nio-Light. Ty mají za úkol pečlivě uchovat účinné látky uvnitř, chránit je před degradací a oxidací a dopravit je do nejhlubších vrstev pokožky. Účinné látky, konkrétně hydroxyresveratrol, phloretin, naringin a výtažek z plodů Noni tak mohou úspěšně eliminovat tyrozinázu, což je enzym odpovědný za produkci melaninu, bojovat tak se všemi poruchami pigmentace a nekompromisně redukovat a zesvětlovat pigmentové skvrny. Výsledkem je mladistvá, rozjasněná, zářivá, rovnoměrně zbarvená pleť se sjednoceným barevným tónem.